Stomatolog, Dentysta

Ortodoncja

aparaty ortodontyczne wrocław

Ortodonta Wrocław

Ortodoncja (z greki: "orthos" – prosty i "odous" – ząb) jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych. Niegdyś leczeniem tym obejmowano jedynie dzieci, obecnie wiek nie jest żadnym ograniczeniem czy przeciwwskazaniem w leczeniu. Terapia ma na celu poprawę warunków zgryzowych (międzyzębowych), ułatwienie higieny zębów, wywieranie korzystnego wpływu na dziąsło i przyzębie oraz poprawę wyglądu twarzy (jej symetrii i proporcji). Zmiana warunków zgryzowych prowadzi niejednokrotnie do korzystnych, „odmładzających” zmian twarzy. Ortodoncja daje nam zatem nie tylko piękne, równo ustawione zęby, ale też przyczynia się do poprawy ich zdrowia i przedłuża ich funkcjonalność.

Piękne i proste zęby kojarzą się we współczesnym świecie z sukcesem w życiu prywatnym i zawodowym. Marzeniem niejednej osoby jest piękny „hollywoodzki” uśmiech, a jego posiadanie wpłynąć może na poprawę samooceny.

W przeszłości ortodoncja ograniczała się w znacznej mierze do stosowania aparatów ruchomych. Wraz z rozwojem materiałoznawstwa i metod leczenia, ortodonci mają do dyspozycij pełen wachlarz możliwości leczniczych, za każdym razem indywidualnie opracowanych dla pacjenta.

Obecnie, w naszym gabinecie ortodonty we Wrocławiu stosowane są zarówno różne typy aparatów ruchomych, jak i coraz bardziej popularne aparaty stałe. Możliwość interdyscyplinarnej współpracy i korelowanie leczenia ortodontycznego z wymaganym leczeniem zachowawczym, protetycznym, chirurgicznym czy periodontologicznym jest domeną Kliniki Artident z Wrocławia. Każdy pacjent postrzegany jest indywidualnie, a planowane leczenie jest skrupulatnie analizowane przez kilku lekarzy tak, aby wybrać najbardziej optymalną dla Państwa metodę leczenia.

Kontakt z nami

ARTIDENT Klinika Stomatologii Estetycznej i Ortodoncji

icon-addressul. Kard. S. Wyszyńskiego 144c-146a 50-307 Wrocław
icon-phone Tel: 71 321 61 07
Fax: 71 321 61 08
Tel kom.: +48 606 91 77 42
Wyślij do nas wiadomość

Wyszukaj na stronie