Wyszukaj na stronie

Nasza klinika

Wyposażenie

gabinet stomatologiczny wrocław

Naszym priorytetem jest zagwarantowanie pacjentom najwyższej jakości usług i komfortowych warunków leczenia.

Stale dbamy, by nowe, sprawdzone urządzenia i technologie pojawiające się na rynku urządzeń stomatologicznych mogły być jak najszybciej wykorzystane do pracy w naszej klinice.

Oto niektóre z urządzeń i technologii, stosowanych w klinice Artident. W połączeniu z wiedzą oraz doświadczeniem lekarzy i personelu medycznego pozwalają one na zwiększenie precyzji pracy przy jednoczesnym skróceniu czasu wykonywanych zabiegów.


Fotele i unity stomatologiczne Eurodent

ortodonta WrocławPracujemy na nowoczesnych unitach stomatologicznych firmy EURODENT, które zapewniają naszym pacjentom pełny komfort, a lekarzom ergonomię pracy. Leczenie odbywa się w pozycji leżącej, co umożliwia pacjentowi elaksowanie się przez cały czas trwania zabiegu.

 

 

 

 

 

 


Tomograf komputerowy 3D Hyperion X9

ortodonta WrocławHyperion X9 to nowoczesny tomograf, który oprócz zdjęć tomograficznych 3D, pozwala również na wykonywanie zdjęć pantomograficznych (potocznie zwanych : panoramiczne zdjęcie zębów RTG) i cefalometrycznych (bocznych zdjęć czaszki).

Sprzęt ma szerokie zastosowanie. Jest dla lekarza źródłem przydatnych informacji o uzębieniu pacjenta podczas leczenia implantologicznego, endodontycznego, ortodontycznego czy przy leczeniu z zakresu chirurgii szczękowej. Badania tomograficzne żuchwy, szczęki, zatok, stawów skroniowo-żuchwowych czy fragmentów czaszki ułatwiają lekarzowi postawienie szybkiej i trafnej diagnozy.

Co ważne - zastosowana technologia umożliwia zmniejszenie dawki naświetlania pacjenta promieniami RTG do minimum.

 

 

 

 

 

 


Aparat RTG / RVG radiowizjografii cyfrowej Visualix firmy GENDEX

ortodoncja WrocławStosujemy nowoczesny system cyfrowej diagnostyki RTG firmy Gendex. Emituje on minimalną dawkę promieniowania (ponad 10-krotnie niższą niż w przypadku tradycyjnych zdjęć rentgenowskich na kliszy).

Cyfrowe zdjęcie w kilka sekund po ekspozycji jest automatycznie przesyłane do programu komputerowego umożliwiającego jego szczegółową analizę na ekranie monitora.

 

 

 

 

 


Lupy stomatologiczne

aparaty ortodontyczne wrocławWykorzystanie lup stomatologicznych pozwala na istotne zwiększenie precyzji pracy. Zapewniają one kilkukrotne powiększenie pola widzenia.

 

 

 

 

 

 


Mikroskop zabiegowy KAPS 1400

stomatolog wrocławMikroskop zabiegowy KAPS 1400 to mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii o znakomitych parametrach technicznych. Wykorzystujemy najlepiej wyposażony model mikroskopu, oferowany na polskim rynku przez firmę KAPS GmbH (niemieckiego producenta profesjonalnych systemów optyki dla medycyny).

Dzięki temu urządzeniu w klinice ARTIDENT mogą być wykonywane najbardziej skomplikowane, wymagające ogromnej dokładności zabiegi z zakresu endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej.

Użycie mikroskopu w trakcie leczenia endodontycznego - dzięki wielokrotnemu powiększeniu pola pracy i doskonałemu oświetleniu - umożliwia lekarzowi:

  • lokalizację i leczenie wąskich kanałów i ich odgałęzień – szczególnie dodatkowych kanałów korzeniowych zęba, które w tradycyjnym leczeniu często bywają niewidoczne, a ich ewentualne pominięcie jest jedną z podstawowych przyczyn niepowodzeń leczenia endodontycznego,
  • doskonałe oczyszczenie i wypełnienie zakrzywionych kanałów,
  • pokonywanie niedrożności wewnątrz kanału korzeniowego, który czasami bywa całkowicie zamknięty,
  • usuwanie złamanych narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych, twardych cementów wypełniających kanał podczas powtórnego leczenia kanałowego (reendo),
  • prawidłowe rozpoznanie i podjęcie właściwego leczenia kanałowego w przypadku niewidocznych gołym okiem pęknięć lub złamań tkanek zęba,
  • leczenie resorpcji i perforacji korzeni zębów,
  • leczenie przez korony i mosty protetyczne bez konieczności ich zdejmowania i niszczenia.

Kamera wewnątrzustna

dentysta wrocławDzięki kamerze wewnątrzustnej zintegrowanej z monitorem przy fotelu stomatologicznym, możemy zarejestrować i pokazać pacjentowi w dużym powiększeniu, obraz zębów przed leczeniem, w jego trakcie i po nim.

Jest to bardzo przydatne w diagnostyce trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i usprawnia komunikację z pacjentem.