Wyszukaj na stronie

Wyposażenie

gabinet stomatologiczny wrocław

Naszym priorytetem jest zagwarantowanie pacjentom najwyższej jakości usług i komfortowych warunków leczenia.

Stale dbamy, by nowe, sprawdzone urządzenia i technologie pojawiające się na rynku urządzeń stomatologicznych mogły być jak najszybciej wykorzystane do pracy w naszej klinice.

Oto niektóre z urządzeń i technologii, stosowanych w klinice Artident. W połączeniu z wiedzą oraz doświadczeniem lekarzy i personelu medycznego pozwalają one na zwiększenie precyzji pracy przy jednoczesnym skróceniu czasu wykonywanych zabiegów.


Fotele i unity stomatologiczne Eurodent

ortodonta WrocławPracujemy na nowoczesnych unitach stomatologicznych firmy EURODENT, które zapewniają naszym pacjentom pełny komfort, a lekarzom ergonomię pracy. Leczenie odbywa się w pozycji leżącej, co umożliwia pacjentowi elaksowanie się przez cały czas trwania zabiegu.

 

 

 

 

 

 


Tomograf komputerowy 3D Hyperion X9

ortodonta WrocławHyperion X9 to nowoczesny tomograf, który oprócz zdjęć tomograficznych 3D, pozwala również na wykonywanie zdjęć pantomograficznych (potocznie zwanych : panoramiczne zdjęcie zębów RTG) i cefalometrycznych (bocznych zdjęć czaszki).

Sprzęt ma szerokie zastosowanie. Jest dla lekarza źródłem przydatnych informacji o uzębieniu pacjenta podczas leczenia implantologicznego, endodontycznego, ortodontycznego czy przy leczeniu z zakresu chirurgii szczękowej. Badania tomograficzne żuchwy, szczęki, zatok, stawów skroniowo-żuchwowych czy fragmentów czaszki ułatwiają lekarzowi postawienie szybkiej i trafnej diagnozy.

Co ważne - zastosowana technologia umożliwia zmniejszenie dawki naświetlania pacjenta promieniami RTG do minimum.

 

 

 

 

 

 


Aparat RTG / RVG radiowizjografii cyfrowej Visualix firmy GENDEX

ortodoncja WrocławStosujemy nowoczesny system cyfrowej diagnostyki RTG firmy Gendex. Emituje on minimalną dawkę promieniowania (ponad 10-krotnie niższą niż w przypadku tradycyjnych zdjęć rentgenowskich na kliszy).

Cyfrowe zdjęcie w kilka sekund po ekspozycji jest automatycznie przesyłane do programu komputerowego umożliwiającego jego szczegółową analizę na ekranie monitora.

 

 

 

 

 


Lupy stomatologiczne

aparaty ortodontyczne wrocławWykorzystanie lup stomatologicznych pozwala na istotne zwiększenie precyzji pracy. Zapewniają one kilkukrotne powiększenie pola widzenia.

 

 

 

 

 

 


Mikroskop zabiegowy KAPS 1400

stomatolog wrocławMikroskop zabiegowy KAPS 1400 to mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii o znakomitych parametrach technicznych. Wykorzystujemy najlepiej wyposażony model mikroskopu, oferowany na polskim rynku przez firmę KAPS GmbH (niemieckiego producenta profesjonalnych systemów optyki dla medycyny).

Dzięki temu urządzeniu w klinice ARTIDENT mogą być wykonywane najbardziej skomplikowane, wymagające ogromnej dokładności zabiegi z zakresu endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej.

Użycie mikroskopu w trakcie leczenia endodontycznego - dzięki wielokrotnemu powiększeniu pola pracy i doskonałemu oświetleniu - umożliwia lekarzowi:

  • lokalizację i leczenie wąskich kanałów i ich odgałęzień – szczególnie dodatkowych kanałów korzeniowych zęba, które w tradycyjnym leczeniu często bywają niewidoczne, a ich ewentualne pominięcie jest jedną z podstawowych przyczyn niepowodzeń leczenia endodontycznego,
  • doskonałe oczyszczenie i wypełnienie zakrzywionych kanałów,
  • pokonywanie niedrożności wewnątrz kanału korzeniowego, który czasami bywa całkowicie zamknięty,
  • usuwanie złamanych narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych, twardych cementów wypełniających kanał podczas powtórnego leczenia kanałowego (reendo),
  • prawidłowe rozpoznanie i podjęcie właściwego leczenia kanałowego w przypadku niewidocznych gołym okiem pęknięć lub złamań tkanek zęba,
  • leczenie resorpcji i perforacji korzeni zębów,
  • leczenie przez korony i mosty protetyczne bez konieczności ich zdejmowania i niszczenia.

Kamera wewnątrzustna

dentysta wrocławDzięki kamerze wewnątrzustnej zintegrowanej z monitorem przy fotelu stomatologicznym, możemy zarejestrować i pokazać pacjentowi w dużym powiększeniu, obraz zębów przed leczeniem, w jego trakcie i po nim.

Jest to bardzo przydatne w diagnostyce trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i usprawnia komunikację z pacjentem.

 

 

 

 

 


 


 

System OBTURA Max do termoplastycznej kondensacji gutaperki

obtura combopack

Jednym z najistotniejszych elementów leczenia kanałowego jest precyzyjne wypełnienie kanałów zęba.

 

Najnowocześniejszą techniką, gwarantującą taki efekt jest technika wypełnienia termoplastyczną gutaperką. Wykazuje ona znacznie większą skuteczność niż powszechnie stosowane ręczne wypełniania kanałów – tzw. "boczna kondensacjia gutaperki".

W klinice ARTIDENT do tego celu stosujemy system urządzeń marki Obtura - lidera wśród producentów urządzeń do endodoncji.

Obtura MaxPack służy wypełnianiu wierzchołka korzenia - do precyzyjnego zamknięcia światła otworu fizjologicznego korzenia zęba. Natomiast Obtura Max jest urządzeniem, w którym dochodzi do uplastycznienia gutaperki w krótkim czasie. Poprzez cienką igłę, wykonaną ze stopu srebra aplikacja następuje wprost do kanału korzeniowego. Znakomicie poprawia to wyniki leczenia.

 


VDV - Gold Reciproc - wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny

wybielanie zębów wrocław

Urządzenie VDV Gold Reciproc - umożliwia precyzyjne udrożnienie kanałów korzeniowych techniką maszynową - narzędziami NiTi ProTaper.

Technika ta gwarantuje znacznie dokładniejsze i szybsze opracowanie kanałów korzeniowych zęba, w porównaniu do powszechnie stosowanej techniki ręcznego leczenia kanałów.

Funkcja komputerowego pomiaru długości roboczej korzenia zęba, zintegrowana z kontrolowanym momentem obrotowym, gwarantuje bezpieczeństwo i dokładność przeprowadzonego leczenia.

 

 

 

 

 

 


Lampa wybielająca Beyond

leczenie kanałowe wrocław

W naszej klinice stosujemy najbardziej zaawansowany system wybielania zębów Beyond.

Technologia Beyond pozwala na wyjątkowo skuteczne wybielanie zębów, jednocześnie gwarantując pacjentowi bezpieczeństwo i pełen komfort.

 

 

 

 

 

 


Laser dentystyczny biostymulacyjny

leczenie kanałowe pod mikroskopem WrocławWykorzystując laser biostymulacyjny, przyśpieszamy regenerację tkanek, likwidację obrzęków po zabiegu i stanów zapalnych. Laser zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych objawów bólowych po zabiegu.

 

 

 

 

 

 


Gaz rozweselający (uspokojenie wziewne, sedacja)

implanty WrocławSedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem za pomocą działania gazu rozweselającego. Od wielu lat znajduje ona zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny, np. w położnictwie (ginekologii) - podczas porodów.

Sedację gazem rozweselającym można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

Od powyższych właściwości pochodzi potoczna nazwa mieszaniny tlenu i podtlenku azotu, znana jako gaz rozweselający.

Sedację wziewną stosuje się głównie przy leczeniu dzieci, ale również osób dorosłych odczuwających strach przed leczeniem stomatologicznym (tzw. dentofobia). W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę pacjent uspokaja się, a w efekcie leczenie zęba przebiega szybciej. Przez cały czas zabiegu zachowany jest kontakt z pacjentem i kntrolowane jest stężenie gazu we wdychanym przez niego powietrzu. Po zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem, resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu.

 


Znieczulenie komputerowe bez strzykawki – SleeperOne

implanty zębów WrocławSleeperOne to urządzenie umożliwiające elektroniczne kontrolowane przez mikroprocesor podawanie środka znieczulającego. System analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie podawania środka znieczulającego tak, aby nie przekroczyło ono granicy odczuwania bólu. Dzięki temu cały proces podawania znieczulenia jest krótki i bezstresowy.

Zastosowanie urządzenia SleeperOne jest szczególnie polecane przy wykonywaniu znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed zastrzykiem.

 

 

 

 


SHADESTAR

stomatologia estetyczna wrocławShadeStar to elektroniczne urządzenie służące do cyfrowego doboru koloru zębów.

 

 

 

 

 

 


STERYLIZACJA

Aby zapewnić Pacjentom naszej kliniki maksymalne bezpieczeństwo, przy przeprowadzanych zabiegach skrupulatnie przestrzegamy procedur dezynfekcji i sterylizacji, stosujemy lampy bakteriobójcze oraz materiały jednorazowego użytku.