Wyszukaj na stronie

Stomatologia estetyczna

stomatologia estetyczna wrocław

„Dobry uśmiech jest raczej sztuką niż dziedzictwem. Jest czymś, co trzeba zbudować cierpliwie i pracowicie". Descalzo

Z myślą o osobach, które chciałyby by ich uśmiech nabrał blasku, by stał się naturalnie piękny, powstała nowa specjalność stomatologii - stomatologia estetyczna.

Odpowiednio do Państwa indywidualnych potrzeb, lekarze Kliniki ARTIDENT opracowują kompleksowy program zabiegów estetycznych, mających na celu poprawę uśmiechu oraz ogólnego wyglądu twarzy, poprzez:

 • zmianę koloru zębów (piaskowanie i/lub wybielanie zębów),
 • zmianę kształtu zębów (zastosowanie licówek, koron pełnoceramicznych),
 • korektę położenia i/lub ustawienia zębów (leczenie ortodontyczne),
 • uzupełnienie ewentualnych braków w uzębieniu (zabiegi implantacji lub inne zabiegi protetyczne),
 • pokrycie recesji, likwidacja uśmiechu dziąsłowego -tzw gummy smile (plastyczna chirurgia periodontologiczna).

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi określane są potocznie jako „Smile Design”, czyli projektowanie uśmiechu.

 


gabinet stomatologiczny wrocław

Korekta kształtu i położenia zębów

W myśl zasady minimum ingerencji przy maksimum korzyści, każdy zabieg korygowania kształtu zębów rozpoczynamy od możliwie najmniej inwazyjnych metod leczenia:

Wypełnienia kosmetyczne

Nieprawidłowy kształt zębów (zęby stożkowe, małe, po urazach lub nie w pełni wykształcone), diastemy, ubytki szkliwa, staramy się w pierwszej kolejności skorygować, wykorzystując odpowiednie, najwyższej klasy materiały kompozytowe.

Stare, nieszczelne i przebarwione wypełnienia wymieniamy na nowe dobierając kolor i modelując, by nadać zębom estetyczny i możliwie naturalny kształt.

Protetyczna odbudowa kształtu zębów

W przypadku gdy uszkodzenie zęba jest na tyle duże, że zastosowanie materiałów kompozytowych do ich odbudowy nie pozwoliłoby osiągnąć zadowalającego efektu kosmetycznego i zdrowotnego, stosujemy rozwiązania protetyczne takie jak licówki lub korony protetyczne.

Oba z tych rozwiązań polegają na zastąpieniu zniszczonej części zęba naturalnie wyglądającym, estetycznym, wyjątkowo wytrzymałym, precyzyjnie wykonanym i bezpiecznym uzupełnieniem z porcelany i porcelany na cerconie (tzw. tlenku cerconu).

 

Licówki

Na temat licówek przeczytasz tutaj: LICÓWKI

 

 

Korony pełnoceramiczne

Korony to stałe uzupełnienia protetyczne w kształcie "czapeczki", zastępujące naturalną koronę zęba, będące do niej łudząco podobne. Stosujemy je w przypadku braku możliwości odbudowy zęba i poprawy jego estetyki materiałem kompozytowym bądź przez zastosowanie licówek.

Korony osadzane są na stałe na oszlifowanym zębie. Może to być ząb żywy osłabiony dużą ilością wypełnień, ząb po urazie lub ząb po leczeniu kanałowym, wzmocniony wkładem koronowo-korzeniowym.

Najbardziej estetyczne, naturalnie wyglądające i bezpieczne (biokompatybilne) są korony pełnoceramiczne:

 • pod względem estetycznym pozwalają na osiągnięcie optymalnej głębi koloru i przezierności (światło przechodzi przez całą ich grubość), idealnie naśladując naturalne zęby.
 • eliminują występowanie reakcji alergicznych, gdyż ceramika jest całkowicie obojętna (biokompatybilna) dla naszego organizmu.
 • poprzez wykonywane w technologii CAD/CAM, projektowanie i wytwarzanie za pomocą techniki komputerowej, pozwalają na wykonanie wysoce precyzyjnej i szczelnej pracy protetycznej.

Zastosowanie koron pełnoceramicznych na podbudowie z tlenku cyrkonu w stomatologii estetycznej gwarantuje:

 • uzyskanie doskonałego efektu estetycznego,
 • naturalną transparencję (przezierność) idealnie zbliżoną do naturalnych zębów,
 • wysoką wytrzymałość i trwałość,
 • idealne dopasowanie i szczelność,
 • brak podrażnień tkanek i alergii (biokompatybilność),
 • niskie przewodzenie ciepła.

Dzięki właściwościom optycznym zbliżonym do tkanek zęba, materiały pełnoceramiczne umożliwiają odtworzenie gry światła zbliżonej do występującej w zębach naturalnych.

Jednocześnie zastosowanie jako podbudowy korony tlenku cyrkonu (jasnego, przeziernego materiału), umożliwia wyeliminowanie efektu przebarwień dziąseł, bądź metalowych brzegów korony, często widocznych przy zastosowaniu koron na podbudowie z metalu.

Uzupełnienia braków w uzębieniu

W przypadkach gdy przywrócenie pięknego pełnego uśmiechu wymaga uzupełnienia braków w uzębieniu, lekarze Kliniki ARTIDENT odpowiednio do Państwa potrzeb i możliwości zaproponują wykonanie:

 • mostów pełnoceramicznych,
 • pojedynczych koron lub mostu na implantach.

Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne jako element stomatologii estetycznej obejmuje wszystkie działania (zabiegi) zmierzające do poprawy wyglądu - doprowadzenia rysów twarzy do perfekcji. Działania te należy rozpatrywać w dwóch kategoriach: mikro i makroestetyki.

Mikroestetyka obejmuje pojedyncze zabiegi mające na celu korektę kształtu, proporcji i sposobu ustawienia pojedynczych zębów i całych grup zębowych (łuków). Makroestetyka to kompleksowe działanie zmierzające do poprawy ogólnego wyglądu twarzy: wymodelowania ogólnych konturów twarzy, położenie brody, warg, zachowania ogólnej symetrii, wypukłości.

Pacjenci Kliniki ARTIDENT mogą liczyć na fachową pomoc lekarza ortodonty, który odpowiednio do indywidualnych potrzeb przygotuje dla Państwa szczegółowy plan leczenia, zgodnie ze standardami sztuki ortodoncji.


stomatologia estetyczna wrocław

Korekta koloru zębów

Z różnych przyczyn, najczęściej pod wpływem czynników zewnętrznych (przez częste picie kawy i herbaty, palenie papierosów, spożywanie produktów z zawartością barwników spożywczych itp.), nasze zęby mogą uleć przebarwieniom bądź pokryć się nieestetycznym osadem.

W większości przypadków jest to proces odwracalny. W zależności od stopnia i przyczyn przebarwień, lekarze kliniki ARTIDENT dobiorą odpowiednią metodę ich usunięcia poprzez:

 • wykonanie zabiegów z zakresu profilaktyki (piaskowanie zębów),
 • wybielanie zębów.

PIASKOWANIE - jest zabiegiem polegającym na usuwaniu z powierzchni zębów osadu i przebarwień, przy wykorzystaniu strumienia specjalnej mieszanki wody i drobin czyszczących skierowanych pod dużym ciśnieniem na powierzchnie zębów.

WYBIELANIE ZĘBÓW - polega na usuwaniu przebarwień, które nagromadziły się na powierzchni zębów oraz tych, które wniknęły do ich wnętrza.

By zapewnić piękny biały uśmiech naszym pacjentom, oferujemy Państwu wybielanie metodą natychmiastową w gabinecie lub metodą nakładkową samodzielnie wykonywaną przez Państwa w domu.


 


 

stomatologia estetyczna wrocław

Stomatologia estetyczna a face lifting

Popularnym w ostatnim czasie pojęciem dentystyczny face lifting określa się kompleksowe działania z zakresu stomatologii estetycznej, mające na celu poprawę uśmiechu i ogólnego wyglądu twarzy, obejmujące zabiegi:

 • estetycznej odbudowy/modelowania uśmiechu materiałami kompozytowymi, poprzez zastosowanie licówek, koron porcelanowych lub innych rozwiązań protetycznych,
 • oczyszczania i wybielania zębów,
 • z zakresu sztuki ortodoncji.

stomatologia estetyczna wrocław