Wyszukaj na stronie

Estetyka

stomatolog wrocław

W szerokim znaczeniu estetyka - jako dziedzina filozofii pojmowana jest jako ogólna teoria piękna (…) dzieł sztuki i przedmiotów naturalnych.
Encyklopedia Powszechna PWN

Zakres badań tak pojmowanej estetyki obejmuje wiele różnorodnych zagadnień - głównie analizę wartości estetycznych zawartych w naturze, dziełach sztuki oraz sposobów w jaki oddziaływają one na odbiorcę.

Pojecie piękna jest trudnym do zdefiniowania - często subiektywnym odczuciem. Ogólnie jednak przyjmuje się, iż piękno to pozytywna wartość estetyczna bytu, zróżnicowana wśród kultur i grup społecznych, wynikająca z zachowania proporcji, harmonii, stosowności, umiaru i użyteczności odbieranych przez nasze zmysły bodźców.

Atrakcyjność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Wygląd jest jednym z ważniejszych czynników, decydujących o zachowaniu wobec drugiej osoby. Ludzie zadbani, atrakcyjni fizycznie często postrzegani są jako bardziej przyjaźni, profesjonalni i godni zaufania.

Zgodnie z teorią pierwszeństwa twarzy, za najważniejszą część ciała, przekazującą informacje o nas i naszych emocjach, uważa się twarz. Uśmiech jest jej główną ozdobą - naszą wizytówką.

Według słów Descalzo "Dobry uśmiech jest raczej sztuką niż dziedzictwem. Jest czymś, co trzeba zbudować cierpliwie i pracowicie". Słowa te stanowią motto Kliniki ARTIDENT, zarówno w swoim znaczeniu metaforycznym jak i bezpośrednim.

Fakt, iż nasz uśmiech wygląda pięknie, dodaje nam pewności siebie, sprawia iż częściej się uśmiechamy, a przez to łatwiej nawiązujemy kontakt z drugim człowiekiem.

Uśmiechając się sprawiamy wrażenie osoby otwartej, ciepłej i miłej.

Unikanie uśmiechu, zasłanianie ust podczas rozmowy, np. w obawie przed pokazaniem defektów uzębienia, powoduje zamknięcie się, powstanie niepotrzebnego dystansu u naszych słuchaczy/rozmówców.

Natura, każdego z nas obdarzyła mniej lub bardziej estetycznym uśmiechem. Wiek, higiena, styl życia i sposób odżywiania dodatkowo w mniejszym lub większym stopniu mają wpływ na wygląd naszego uzębienia.

Z myślą o osobach, które chciałyby by ich uśmiech nabrał blasku, by stał się naturalnie piękny, powstała nowa specjalność stomatologii - Stomatologia estetyczna.

Wykorzystuje ona najnowsze zdobycze medycyny i techniki by wprawić nas w dobry humor - czyniąc nasz uśmiech pięknym i zdrowym - „ART i DENT - czyli Sztuka Pięknego Uśmiechu”.

Odpowiednio do indywidualnych potrzeb, lekarze Kliniki ARTIDENT opracowują kompleksowy program zabiegów estetycznych, mających na celu poprawę uśmiechu oraz ogólnego wyglądu twarzy, poprzez:

  • zmianę koloru zębów (piaskowanie i/lub wybielanie zębów),
  • zmianę kształtu zębów (zastosowanie licówek, koron pełnoceramicznych),
  • korektę położenia i/lub ustawienia zębów(leczenie ortodontyczne),
  • uzupełnienie ewentualnych braków w uzębieniu (zabiegi implantacji lub inne zabiegi protetyczne),
  • pokrycie recesji, likwidacja uśmiechu dziąsłowego „tzw „Gummy Smile” (plastyczna chirurgia periodontologiczna).