Wyszukaj na stronie

Higiena jamy ustnej

dentysta wrocław

Higiena jamy ustnej

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej to pierwszy etap profilaktyki stomatologicznej. Codzienna higiena jamy ustnej: regularne szczotkowanie zębów odpowiednią pastą i szczoteczką, oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych i języka dostępnymi do tego celu przyborami oraz płukanie jamy ustnej odpowiednimi preparatami pozwala na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i ogólnego dobrego samopoczucia.

Wbrew pozorom dobór właściwej techniki szczotkowania, odpowiednich artykułów i materiałów higienizacyjnych nie jest zadaniem łatwym i wymaga fachowej wiedzy merytorycznej oraz dobrej znajomości obecnych na rynku środków. Ze względu na indywidualną fizjologię i stan naszego uzębienia i przyzębia oraz nasze zróżnicowane zdolności manualne, zalecamy konsultację w tej sprawie z personelem Kliniki ARTIDENT.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania, w razie potrzeby również testu wybarwiającego płytkę nazębną, personel Kliniki ARTIDENT dobierze odpowiednią dla Państwa indywidualną technikę szczotkowania zębów, właściwą szczoteczkę i pastę do zębów oraz inne niezbędne przybory dodatkowe.

Istotną rolę w doborze właściwych środków do higieny jamy ustnej odgrywają:

  • stan dziąseł i brodawek międzyzębowych,
  • wiek pacjenta,
  • stan szyjek zębowych,
  • obecność aparatu ortodontycznego,
  • obecność uzupełnień protetycznych,