Wyszukaj na stronie

Wizyta w gabinecie

dentysta wrocław

Przygotowując się do wizyty w gabinecie należy dobrze wyszczotkować zęby i oczyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznych i/lub szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

W razie potrzeby w gabinecie ARTIDENT dostępne są jednorazowe zestawy szczoteczki i pasty do zębów. Prosimy poprosić o taki zestaw nasze asystentki.

Jeśli posiadają Państwo dokumentację z poprzedniego leczenia stomatologicznego (zdjęcia wykonywane w innych gabinetach), prosimy o przyniesienie jej ze sobą. Ułatwi nam to kontynuację leczenia.

W razie przyjmowania leków, prosimy o zapamiętanie lub zapisanie ich nazwy.


RADY DLA PACJENTÓW z oznakami DENTOFOBII i nie tylko.

  • Przed ostatecznym podjęciem decyzji o wyborze gabinetu i lekarza, zapraszamy Państwa na wizytę wstępną. Pozwoli ona nam poznać się, i w niezobowiązujący sposób porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i obawach.
  • Na wizytę u stomatologa najlepiej wybrać dzień w którym nie macie Państwo do załatwienia ważnych spraw mogących być dodatkowym źródłem stresu.
  • Należy również unikać pośpiechu, który może powodować niepotrzebne napięcie.
  • Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Przed wizytą polecamy zjeść coś słodkiego – glukoza poprawia humor. Ważne jest jednak, by przed badaniem pamiętać o dokładnym umyciu zębów (możecie to Państwo zrobić u nas w gabinecie korzystając z bezpłatnych jednorazowych szczoteczek).
  • Na wizycie wstępnej i przed każdą kolejną wizytą proszę szczerze powiedzieć nam o wszelkich Państwa obawach. To nie wstyd bać się dentysty... To nie wstyd poprosić o znieczulenie.

Proszę pamiętać że wszystkie problemy możemy rozwiązać… ale tylko wspólnie!

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia i indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta sprawimy, że wizyta w naszych gabinetach będzie przebiegała w miłej bezstresowej atmosferze:)

dentysta wrocław

W naszych gabinetach ściśle przestrzegamy określonych procedur związanych z pierwszą i kolejnymi wizytami pacjenta.

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy szczegółowy wywiad z pacjentem, by dokładnie Państwa poznać – porozmawiać o Państwa oczekiwaniach oraz ewentualnych obawach.

Kolejnym krokiem jest badanie kontrolne, podczas którego dokonujemy dokładnego przeglądu jamy ustnej i w razie potrzeby przygotowujemy indywidualną propozycję planu leczenia.
Omawiamy z Państwem w szczegółach jego kilka wariantów – ustalamy harmonogram ewentualnego leczenia i na życzenie przygotowujemy kosztorys.

Podczas leczenia na bieżąco będziemy też informować Państwa o wszelkich podejmowanych czynnościach, aby ograniczyć do minimum uczucie niepewności. Brak wiedzy na temat leczenia często pobudza wyobraźnię i powoduje niepotrzebne napięcie.

Zalecamy wizyty kontrolne w naszym gabinecie nie rzadziej niż co 6 miesięcy, a w przypadku dzieci co 3-4 miesiące. Jest to również warunkiem utrzymania rękojmi na przeprowadzone leczenie.