Wyszukaj na stronie

Wizyta adaptacyjna dla dzieci

Wizyta adaptacyjna

Wizyty adaptacyjne dla dzieci

Pierwsza wizyta u dentysty jest bardzo ważna, powinna się ona jak najlepiej zapisać w pamięci naszych pociech i nie może przywoływać żadnych negatywnych skojarzeń, gdyż takowe często stają są przyczyną lęku przed dentystą w przyszłości (dentofobia). Dlatego niezmiernie ważne jest, by pierwszy kontakt z lekarzem stomatologiem dziecko miało jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek dolegliwości związanych z ząbkami.

Najlepiej, aby była to wizyta kontrolna, połączona z zabiegami profilaktycznymi. Najlepsza pora na odwiedzenie dentysty to ten moment w ciągu dnia, w którym dziecko ma zazwyczaj najlepszy humor, nie jest śpiące ani zmęczone.

Początek wizyty to zabawa, wzajemne zapoznanie z personelem i wyposażeniem gabinetu. Wspólnie oglądamy ząbki i rozmawiamy w sposób zrozumiały dla dzieci o ich chorobach i leczeniu. Wszystko po to by zdobyć to co najważniejsze - zaufanie naszych małych pacjentów.


Współpraca z rodzicami

Leczenie dzieci z uśmiechem jest możliwe… ale wyłącznie we współpracy z odpowiedzialnymi rodzicami.

Wizyta adaptacyjna - rodzice i dzieciPrzed wizytą prosimy porozmawiać z dzieckiem o konieczności dbania o ząbki. Prosimy przybliżyć swym pociechom przebieg wizyty, ale bez zbędnego wdawania się w szczegóły leczenia. Tym zajmiemy się już sami. Wystarczy, by dzieci były gotowe na sprawdzenie u lekarza stomatologa, czy ich ząbki są zdrowe.

Dobrym rozwiązaniem jest zabawa w dentystę i czytanie książeczek o odwiedzaniu lekarza stomatologa.

Prosimy jednak nie używać słów typu wiercenie, wyrywanie czy borowanie zębów, które często niepotrzebnie powodują u dziecka negatywne skojarzenia i lęk przed leczeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze pociechy to doskonali obserwatorzy poszukujący wzorców do naśladowania. Proszę zatem liczyć się z ewentualnością, że podczas kolejnej wizyty, to najpierw mama i tata będą musieli z uśmiechem pokazać swoje ząbki lekarzowi, by dać dobry przykład swoim maluchom...

Ale proszę się nie martwić, z ząbkami przestraszonych Tatusiów i Mam też potrafimy sobie poradzić :)